Докладніше розглянемо рішення вітчизняних дизайнерів для книг, журналів, брошур, що сподобалися журі конкурсу.
Anex Catalogue
mirrolab
Команда mirrolab розробила каталог для польського виробника дитячих колясок Anex. На відміну від попередніх рішень, акцент зробили на історіях, а не на технічних деталях. Записали історії п’яти різних сімей, а найцікавіші моменти увійшли до каталогу. Вийшла цікава емоційна книга.
Робота була відзначена як The Very Best of у своїй категорії. Короткі оповідки від сімей розбавлені емоційними фотографіями. Для кожної коляски відведені окремі подвійні сторінки з відповідним фоном. Каталог ніби заграє з читачем завдяки обкладинці з чорним матовим тисненням, а також напівпрозорими сторінками, які завжди неочікувані.
Swap UK/Ukraine project for British Council
3Z Studio
Дизайнерське бюро 3Z Studio розробило для Британської Ради в Україні брошуру-звіт програми мистецьких резиденцій SWAP: UK/Ukraine Artist Residency Programme. Програма об’єднала 10 художників з України та Великобританії і дала їм час для рефлексії та дослідження мистецьких традицій країни.
Щоби продемонструвати «пошуковий настрій» митців у невідомому зарубіжному середовищі, 3Z Studio створили брошуру з прямим, випадковим і грубим дизайном. У проекті немає нічого «охайного» чи «професійного».
Zine
Поліна Чегринець
«Best of» від жюрі отримав зін (аматорське малотиражне незалежне видання) Поліни Чегринець, який вона присвятила переосмисленню робіт Казимира Малевича.
«Що, якби Малевич жив у наш час і використовував інструменти, доступні нам зараз? Спроба відповісти на це питання принаймні в невеликій частині відображається у цьому проекті», — зазначає дизайнер.
У роботі показані час і реальність, у якій жив художник, витяги його слів зі статей та журналів. Ілюстрації в зіні виконані з допомогою нових цифрових прийомів. На головній сторінці слово «супрематизм» продубльоване у двійковому коді. Виділені цифри 010 — назва першої виставки Казимира.
The First Line
LLIWELL studio of creation
Творча студія LLIWELL взялися за створення образу книги, яка б спонукала до написання. «Перший рядок» — книга, яка допомагає письменнику зробити перші кроки. Вона наповнена інструментами, прикладами, джерелами, вправами і не має бути нудною.
Для виконання завдання текст, дизайн та ілюстрації виступили одним цілим. Ієрархія текстових блоків дозволила розмістити акценти, навігація до кожного розділу — спростити досвід користування. Книга оформлена в одному незвичному кольорі — персидський синій. Він асоціюється з небом, водою і символізує глибину, знання та нескінченність. Ілюстрації метафоричні й допомагають читачеві підключити свою уяву.
Decommunized
hooga creative
Арт-бук Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics стала першим комплексним дослідженням радянських монументальних мозаїк, тому підхід до дизайну теж був монументальним. Починаючи від червоної палітурки з крапками у літері «і» до міжрядкового інтервалу. Супер-обкладинка до видання розгортається у двосторонній постер А2.
Робота була визнана найкращою мистецькою книгою 2017 року, а під час Книжкового Арсеналу отримала «Гран-прі» за дизайн.
Студентський дизайн
Design of the book "The smell of meat" by Luko Dashvar
Ірина Рудніцька
Книга Люко Дашвар «М’ясо» — гострий психологічний роман про людей, котрі ладні робити що завгодно задля грошей, влади, слави. Концепт дизайну книги підкреслює це завдяки червоному і чорному кольорам. Палітурка, яка знімається, і відсутність корінця підкреслюють відчуття, що ми занурюємось всередину тіла: до м’яса.
The Myth of Pangu
Лєра Шадова
У короткому коміксі показана давньокитайська легенда про гіганта Пангу, котрий створив наш світ. Історія розказана без слів за допомогою трьох кольорів: білого, червоного та чорного.
Stamp and Book
Марія Виноградова
Марія створила для підлітків книгу-панораму про українського вченого Ігоря Дмитренка, що досліджував надпровідники. Багато рухливих елементів у книзі привертають увагу дітей та дозволяють легше взаємодіяти з новою інформацією. Візуальна мова проекту — форма та колір.
VR-guide to Ukraine
Максим Ватралік
Створено журнал-гід цікавими місцями України з доповненою реальністю. Основні ілюстрації не на сторінках журналу, а заховані в QR-кодах. Поглянути на них можна за допомогою смартфону та спеціальних окулярів із картону, які додані до журналу. Окуляри необхідно вирізати й зібрати.
The Book of Light
Олександра Плетньова
«Книга про світло» створена, насамперед, для батьків із вадами зору і дозволяє їм читати своїм дітям. Вона містить чотири історії, написані Василем Сухомлинським.
Основу книги складають:
- ● сторінки шрифтом Брайля,
- ● сторінки, які можна відчувати тактильно,
- ● сторінки шрифтом Брайля зі сторінками звичайного тексту всередині,
- ● порожні сторінки із картинками всередині.